تعمیر ماشین ظرفشویی با افرا سرویس

 

تعمیر ظرفشویی از جمله موارد تخصصی است که افرا سرویس برای نشان دادن حساسیت مربوط به آن از تعمیرکار ماشین ظرفشویی ماهر استفاده میکند. ماشین ظرفشویی مدتی هست که  به یک وسیله ضروری و پر کاربرد در آشپزخانه تبدیل شده است. با گذشت سالها برند های متفاوت این وسیله پر کاربرد به کشور وارد شده است و در بازار توزیع شده است.افرا سرویس  به عنوان تعمیر گاه تخصصی برند های ماشین ظرفشویی در زمینه سرویس و رفع عیب این دستگاه توانسته است با بهره گیری از تعمیرکار ظرفشویی متخصص خود رضایت مشتریان را جلب نماید.

با توجه به وزن زیاد و مشکلات جابجایی ماشین ظرفشویی بسیاری از خدمات تعمیر ظرفشویی در محل انجام می شود و نیاز به حمل دستگاه به افراسرویس نیست.

تعمیر ماشین ظرفشویی در سریعترین زمان ممکن

خدمات سریع

ما در تعمیرگاه های مجاز ماشین ظرفشویی با توجه به داشتن شعب متعدد در سراسر تهران و کرج و همچنین نزدیک بودن به شما این امکان را داریم که در کوتاه ترین زمان ممکن برای تعمیر ظرفشویی به منزل یا محل کارتان مراجعه کنیم.

تعمیر ماشین ظرفشویی با کمترین هزینه

صرفه هزینه های کمتر

به این دلیل که ما به تمام نقاط قوت و ضعف تعمیر ماشین ظرفشویی آشنایی کامل داریم در صورت بروز هرگونه مشکل در کمترین زمان ممکن به مشکل پی خواهیم برد و تمامی سعی خود را نسبت به تعمیر قطعات و نه تعویض آن به کار خواهیم بست.

متخصصان با تجربه در تعمیر ماشین ظرفشویی

کارشناسان متخصص

تمامی کارشناسان و تعمیرکارانی که در تعمیرگاه‌های مجاز ما مشغول به فعالیت هستند از بهترین افراد در این زمینه بوده که هرساله با گذراندن دوره های عملی منظم و آشنایی با محصولات جدید مناسب ترین فرد برای تعمیر ماشین ظرفشویی شما خواهند بود

چرا بهتر است تعمير ماشین ظرفشویی خود را به افرا سرویس بسپاريد؟

 

 • برآورد هزینه تخمینی قبل از انجام تعمیرات ظرفشویی
 • رتبه یک در تعمیر ظرفشویی لوازم منزل در شهر تهران و کرج
 • انعطاف در تعیین زمان تعمیرات ماشین ظرفشویی
 • ۹۰ روز گارانتی خدمات ارائه شده

 

 •  قیمت‌های منصفانه تعمیرات ماشین ظرفشویی برابر با نرخ تعیین‌شده از سوی نهادهای نظارتی
 • داشتن فنی کارانی که به طور مداوم در دوره های آموزشی دانش خود را به روز میکنند
 • متخصصان و تعمیرکارانی با میانگین ۱۱ سال تجربه
 • استفاده از قطعات اصلی و اورجینال در تعویض قطعات

سوالات متداول

چکه کردن آب از ماشین ظرفشویی
این یکی از بیشترین مشکلاتی هست که برای ظرفشویی ها ایجاد میشود، و میتواند آسیب جدی به آشپزخانه شما وارد نماید. اول، شلنگ آب رو بررسی کنید که پارگی یا مشکل دیگری نداشته باشد، همچنین واشرهای داخل المنت های حرارتی را چک کنید. چکه کردن ماشین ظرفشویی میتواند به علت پیچ و بست پمپ یا پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی معیوب شده باشد. پیچ و بست را تعویض نمایید یا در صورت لزوم، پمپ را تعوض کنید. اما قبل از این کار، نگاهی به واشرهای درب ظرفشویی بیندازید. اگر به نظر شکننده می آیند یا درست درزگیری نمیکنند، تعویض کنید، ان موقع می بینید ماشین ظرفشویی بهتر عمل خواهد کرد.
ماشین ظرفشویی بوی بد میدهد
اگر بعد از تمام شدن کار ماشین ظرفشویی بوی بدی میدهد، دنبال غذا یا چربی گیرافتاده بگردید. می تواند در صفحه صافی باشد، یا داخل جت های بازو اسپری و حتی در طول لبه پایینی درب. همه این قطعات رو از خرده های غذا و چربی پاک نمایید، سپس یک دور شستشوی کامل بدون ظروف را اجرا کنید. یادتان نرود شستشو دهنده ماشین ظرفشویی یا ضدعفونی کننده اضافه نمایید. دقت کنید که در هر مرحله قبل از انجام شستشو ظروف رو از قطعات بزرگ غذا و چربی پاک نمایید.
ماشین ظرفشویی شما آبگیری نمی کند یا اینکه مرحله آبگیری متوقف نمی شود
ظرفشویی شما آب نیاز دارد تا درست عمل کند. شیر ورودی آب را بررسی کنید، اگر لازم بود آن تعویض نمایید. باید شناور و سوئیچ شناور رو چک کنید. این قطعات به ماشین ظرفشویی میزان آب لازم برای ماشین ظرفشویی چه مقدار است. ممکن است چیزی داخل آن گیر کرده باشد و همین باعث شود درست عمل نکند. گزینه دیگر؟ شیر آب گرم زیر سینک را چک کنید و مطمئن شوید که باز باشد. ماشین ظرفشویی که آبگیری را متوقف نمی کند، احتمالا سوئیچ شناور آن معیوب است، یا تایمر گیر کرده است،یا شیر آب ورودی باز مانده.
ماشین ظرفشویی شروع به کار نمی کند
فیوزها و قطع کننده های جریان رو چک کنید، ممکن است قطع و یا خراب شده باشند، همچنین بررسی کنید که اصلا وسیله را به برق متصل کرده اید یا خیر. سپس سیم کشی ها را از نظر آسیب دیدگی بررسی نمایید . یک گزینه دیگه : اگر ظرفشویی کار نمی کند ممکن است قفل درب خراب شده باشد که به درستی بسته نمی شود. اگر درب درست بسته نگردد، ماشین ظرفشویی شروع به کار نخواهد کرد. اگر چفت درب سالم می باشد، تایمر یا کنترل الکترونیکی را بررسی کنید، مخصوصاً اگر پمپ تخلیه برقی (شیر برقی ماشین ظرفشویی) شروع به کار نمی کند.
ظروف کاملا خشک نمی شوند
بیشتر مشکلات خشک نشدن ظروف به علت المنت های حرارتی است. از یک مولتی متر استفاده کنید، المنت حرارتی را چک کنید و ببینید درست کار میکنند یا خیر. همچنین عملکرد ترموستات حد بالا را با مولتی متر بررسی کنید.
مراحل شستشو خیلی طول میکشد یا اصلا کامل نمی شود
احتمالا ایراد از تایمر موتور، ترموستات یا المنت حرارتی است. تمام این ها باید با یک مولتی متر بررسی شوند.
ماشین ظرفشویی شما از شوینده استفاده نمی کند
احتمالا پخش کننده شوینده ماشین ظرفشویی به درستی شوینده رو آزاد نمی کنه، خیلی ساده به این دلیل که شوینده در اون خیس خورده و مسدود شده. تمیزش کنین، و مطمئن بشین گرفتگی وجود نداره، یا اون رو تعویض کنین.
ماشین ظرفشویی ظروف را کاملا تمیز نمی کند
اگر ماشین ظرفشویی ظروف را تمیز نمیکند اصلا ماشین ظرفشویی نیست! مطمئن شوید که ظرفشویی شما قبل از شروع به کار تمیز باشد، صفحه نمایش، بازوهای اسپری آب و واشر درب رو چک کنید تا خرده های غذا، چربی و ذرات دیگر به آنها نچسبیده باشد. مرحله شستشوی ماشین ظرفشویی را بدون قراردادن ظروف اجرا کنید و ببینید بهتر میشود یا خیر. ممکن است فشار آب در قسمت بازوهای اسپری کم شده باشد. اگر آب سخت دارید، ممکن است ایجاد رسوب کرده باشه که باید برطرف گردد. بازوهای اسپری را بررسی کنید و مطمئن شوید به راحتی حرکت میکنند و مانعی ندارند. اگر فرسوده شده اند نسبت به تعویض آن اقدام نمایید. امکان دارد ایراد از ترشح قسمت واشر باشد، که گشاد شده و باید تعویض گردد و البته، احتمالا شما به یک شوینده ماشین ظرفشویی قوی تر نیاز دارید، یا این که شوینده را بیشتر از سه ماه در کابینت نگه داشته اید.
ظرفشویی شما پر سر و صداست
اکثر ماشین ظرفشویی ها صدای زیادی تولید میکنند مگر ، اینکه یک ماشین ظرفشویی فوق بی صدا داشته باشید. اما اگر ظرفشویی شما قبلاً کم صدا بوده و اکنون پر سروصداست، مشکلی وجود دارد. احتمالا اشکال از پمپ ماشین ظرفشویی است، یا خیلی ساده باید پیچ بازوی شستشو یا حلقه یاتاقان را تعویض نمایید. احتمال دیگری نیز وجود دارد؟ بازوهای شستشو درست نمی چرخند و احتمالا به قفسه ها یا ظروف برخورد میکنند پس باید تعویض گردند.
لیوان های شما هاله سفید یا تیره دارند
معمولا رسوبات آب سخت باعث میشوند لیوان ها سفید و یا تیره خارج شوند. شوینده مخصوص آب سخت استفاده نمایید یا از مقدار بیشتری از شوینده های معمولی استفاده کنید. همچنین می توانید از یک سیستم نرم کننده آب خانگی برای ماشین ظرفشویی و بقیه وسایل خانه استفاده کنید.
ظرفها بعد از شستشو لکه دارند
اگر بعد از شستشو ظروف شما لکه دار هستند،از جلا دهنده استفاده کنید. جلا دهنده ها از چسبیدن لکه های آب به سطح ظروف جلوگیری میکنند.
ماشین ظرفشویی آب را تخلیه نمی کند
ماشین ظرفشویی که هنوز پر از آب است، ظروف را داخل خودش نگه میدارد و باعث میشود آشپزخونه پر از آب گردد. این یه مشکل بزرگ است!. نگاهی به مونتاژ سوپاپ دریچه در مخزن تخلیه بیندازید. اگر درست کار نمیکند، حتما تعویضش نمایید. همچنین باید پمپ و موتور تخلیه آب را درست کنید، فیلتر و سلونوئید تخلیه را هم بررسی کنید تا مسدود نشده باشند.
درب ماشین ظرفشویی قفل نمی شود
قفل درب ظرفشویی یکی از مهمترین قطعات بیرونی وسیله است. اگر درست کار نمیکند، پوشش درب ، همچنین کنترل برقی را بررسی کنید. چفت و بست را تعوض نمایید با این کار ؛ عملکرد ماشین ظرفشویی بهتر خواهد شد.
مراحل شستشو خیلی طول میکشد یا اصلا کامل نمی شود
احتمالا ایراد از تایمر موتور، ترموستات یا المنت حرارتی است. تمام این ها باید با یک مولتی متر بررسی شوند.

تعمیر ماشین ظرفشویی تمامی برندهای معتبر

مزایای استفاده از ماشین ظرفشویی

 

 • صرفه جویی در مصرف آب

 • ایجاد فرصت بیشتر برای خانمها

 • لذت مهمانی

 • ضد عفونی

 • ظروف براق و شفاف