تعمیر ماشین ظرفشویی آاگ AEG با افرا سرویس

 

تعمیر ماشین ظرفشویی آاگ AEG از جمله موارد تخصصی است که افرا سرویس برای نشان دادن حساسیت مربوط به آن از تعمیرکار ماشین ظرفشویی آاگ AEG ماهر استفاده میکند. ماشین ظرفشویی مدتی هست که  به یک وسیله ضروری و پر کاربرد در آشپزخانه تبدیل شده است. با گذشت سالها برند های متفاوت این وسیله پر کاربرد به کشور وارد شده است و در بازار توزیع شده است.افرا سرویس  به عنوان تعمیر گاه تخصصی برند های ماشین ظرفشویی در زمینه سرویس و رفع عیب این دستگاه توانسته است با بهره گیری از تعمیرکار ظرفشویی متخصص خود رضایت مشتریان را جلب نماید.

با توجه به وزن زیاد و مشکلات جابجایی ماشین ظرفشویی آاگ AEG بسیاری از خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی آاگ AEG در محل انجام می شود و نیاز به حمل دستگاه به افراسرویس نیست.

تعمیر ماشین ظرفشویی در سریعترین زمان ممکن

خدمات سریع

ما در تعمیرگاه های مجاز ماشین ظرفشویی آاگ AEG  با توجه به داشتن شعب متعدد در سراسر تهران و کرج و همچنین نزدیک بودن به شما این امکان را داریم که در کوتاه ترین زمان ممکن برای تعمیر ظرفشویی آاگ AEG  به منزل یا محل کارتان مراجعه کنیم.

تعمیر ماشین ظرفشویی با کمترین هزینه

صرفه هزینه های کمتر

به این دلیل که ما به تمام نقاط قوت و ضعف تعمیر ماشین ظرفشویی آاگ AEG  آشنایی کامل داریم در صورت بروز هرگونه مشکل در کمترین زمان ممکن به مشکل پی خواهیم برد و تمامی سعی خود را نسبت به تعمیر قطعات و نه تعویض آن به کار خواهیم بست.

متخصصان با تجربه در تعمیر ماشین ظرفشویی

کارشناسان متخصص

تمامی کارشناسان و تعمیرکارانی که در تعمیرگاه‌های مجاز ما مشغول به فعالیت هستند از بهترین افراد در این زمینه بوده که هرساله با گذراندن دوره های عملی منظم و آشنایی با محصولات جدید مناسب ترین فرد برای تعمیر ماشین ظرفشویی آاگ AEG شما خواهند بود

چرا بهتر است تعمير ماشین ظرفشویی آاگ AEG خود را به افرا سرویس بسپاريد؟

 

 • برآورد هزینه تخمینی قبل از انجام تعمیرات ظرفشویی
 • رتبه یک در تعمیر ظرفشویی لوازم منزل در شهر تهران و کرج
 • انعطاف در تعیین زمان تعمیرات ماشین ظرفشویی
 • ۹۰ روز گارانتی خدمات ارائه شده

 

 •  قیمت‌های منصفانه تعمیرات ماشین ظرفشویی برابر با نرخ تعیین‌شده از سوی نهادهای نظارتی
 • داشتن فنی کارانی که به طور مداوم در دوره های آموزشی دانش خود را به روز میکنند
 • متخصصان و تعمیرکارانی با میانگین ۱۱ سال تجربه
 • استفاده از قطعات اصلی و اورجینال در تعویض قطعات

سوالات متداول و خدمات عیب یابی و تعمیر ظرفشویی آاگ AEG

تعمیر ماشین ظرفشویی آاگ AEG که نشتی آب دارد

ابتدا درب ماشین ظرفشویی آاگ AEG را باز کنید و لاستیک دور درب جلوی آن را چک کنید که فرسوده یا پاره نشده باشد. اگر لاستیک درب دستگاه ایرادی دارد، از آنجایی که نشتی آب ماشین ظرفشویی به دلیل این لاستیک معیوب می باشد، باید آن را در بیاورید و تعویض کنید.

اگر نشتی آب ظرفشویی آاگ AEG از زیر دستگاه می باشد، معمول ترین قطعاتی که نشتی آب دارند، پمپ آب و شیر ورودی آب است که در تعمیر ماشین ظرفشویی آاگ AEG تعویض می شود.

یک پمپ آب در ظرفشویی آاگ AEG شما وجود دارد و ممکن است درز های این پمپ کهنه و فرسوده باشند. این درز از جنس پلاستیک است و در طول زمان نشتی پیدا خواهد کرد. نشتی درز پمپ را می توان با چکه کردن آب از موتور یا لوله ی پمپ تشخیص داد. در تعمیر ماشین ظرفشویی آاگ AEG که پمپ آن از دور درزش نشتی آب دارد، باید آن را در بیاورید و درز پلاستیکی دور آن را تعویض کنید تا از نشتی آب بعدی جلوگیری کنید.

نشتی آب ممکن است از شیلنگ گردش آب یا شیلنگ تخلیه باشد. این شیلنگ ها از جنس پلاستیک می باشند و ترک خوردگی پیدا می کنند که باعث نشتی آب از آنها می گردد. برای برطرف کردن این مشکل، به راحتی شیلنگ یا شیلنگ های فرسوده را تعویض کنید.
ماشین ظرفشویی آاگ AEG که چراغهایش چشمک می زند

در تعمیر ماشین ظرفشویی آاگ AEG که این مشکل را دارد ابتدا المنت، ترموستات و سیم های رابط ظرفشویی که وظیفه رساندن دمای آب را به دمایی موثر دارد بررسی می شود.به مشکل خوردن هر کدام از قطعات گرمایشی موجب می شود تا آب گرم نشود.اگر آب بعد از مقدار زمانی مشخص به دمایی مناسب نرسد، چراغ کنترل پنل ممکن است شروع به چشمک زدن کند. برای تعیین اینکه عنصر حرارتی کار می کند، با استفاده از یک مولتی متر تداوم کارکرد آن را بررسی کنید. اگر عنصر حرارتی تداوم عملکرد ندارد آن را تعویض کنید.
در صورتی که مدار کنترل دچار مشکل شده باشد مقدار گرمای آب با مشکل مواجه شده و برد اصلی نمی تواند میزان دمای آب را به درستی تشخیص دهد. اگر عنصر نمایشی پیوستگی ندارد نشانه آن است که باید تعویض گردد و قابل تعمیر نیز نمی باشد.
چشمک زدن چراغ های ماشین ظرفشویی و نمایش کد خطایی بر روی صفحه نمایش نشان از اخطار در یکی قسمت های ماشین ظرفشویی آاگ AEG دارد، برای اطلاعات بیشتر در مورد این خطا ها از دفتر راهنمای ظرفشویی و یا از یک تکنسین متخصص در زیمنه تعمیر ماشین ظرفشویی آاگ AEG کمک بگیرید.
پمپ تخلیه با استفاده از یک پروانه آب را از طریق شلنگ تخلیه خارج می کند. اگر پمپ تخلیه کار نمی کند، چراغ روی کنترل پنل ممکن است شروع به چشمک زدن کند. اگر موتور آن به طور منظم کار نمی کند پمپ تخلیه را تعویض کنید. پمپ های تخلیه قابل تعمیر نمی باشند؛ اگر پمپ تخلیه معیوب است شما باید آن را تعویض کنید
ماشین ظرفشویی آاگ AEG که درب آن خوب چفت نمی شود

قبل از چک کردن هر قسمتی بر روی درب ماشین ظرفشویی آاگ AEG ، مطمئن شوید که ظروف درون قفسه ها از قفسه به سمت جلو بیرون نزده باشد. اگر ظروف به یک دیگر چسبیده و انبوه باشند، درب ماشین ظرفشویی بسته نخواهد شد. ظروف درون آن را دوباره مرتب کنید تا مانع بسته شدن درب آن نشوند. یکی دیگر از راه حل های ساده می تواند این باشد که درب ماشین ظرفشویی به کابینت های آشپزخانه گیر دارد یا پیچ های آن درب را نیمه باز نگه می دارد. چک کنید تا مطمئن شوید که درب ماشین به کابینت ها گیر ندارد یا پیچ ها درست بسته شده باشند
یکی از دلایل قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی خرابی قفل درب می باشد.کلیه قفل های ماشین ظرفشویی را به نحوه های مختلف چک نمایید. در صورتی که قفل درب ظرفشویی آاگ AEG مشکل داشت آن را تعویض نمایید.
چفت درب ماشین ظرفشویی دو کارایی دارد. چفت قفل، درب را محکم می کشد و آن را بسته نگه می دارد بنابراین هیچ آبی از آن نشت نمی کند. چفت قفل همچنین کلید را به سمت قفل ایمن می کشد تا ماشین ظرفشویی از بسته شدن درب خود اطمینان یابد. اگر چفت قفل ماشین هماهنگ نباشد، چفت را جابه جا کنید و سعی کنید درب را ببندید. چفت درب ماشین ظرفشویی آاگ AEG ممکن است مشکلات الکتریکی یا مکانیکی داشته باشد، چفت را عیب یابی کنید تا اطمینان یابید. اگر چفت درب شکسته یا ایرادی دارد، آن را با یک چفت نو تعویض کنید.
لولا های درب دستگاه بر روی چهارچوب پایینی ماشین می چرخد. این لولاها، درب ظرفشویی آاگ AEG را باز نگه می دارند و اجازه می دهند تا درب آن باز و بسته شود. اگر لولا های دستگاه خمیده یا شل شده باشند درب ماشین ظرفشویی بسته نخواهد شد. اگر خمیدگی یا ایرادی در لولا ها مشاهده کرده اید، لولا های درب ماشین را تعویض کنید.
درزگیر درب ماشین ظرفشویی، لاستیکی است که دور درب دستگاه کشیده شده است. این درزگیر بر روی درب ماشین ظرفشویی آاگ AEG می باشد تا هنگام کار کردن ماشین، آبی از آن نشت نکند. اگر این لاستیک پاره، فرسوده، جابه جا یا صدمه دیده باشد، باید تعویض شود چرا که درزگیر می تواند باعث درست بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی شود.
ماشین ظرفشویی آاگ AEG که صدای غیر معمول دارد

یک پمپ معیوب می تواند دلیل صدای غیر معمول باشد. عملکرد پمپ این است که بر بازو های آب پاش فشار وارد می کند و در بیشتر مدل ها برای تخلیه ی آب هم کاربرد دارد. پمپ در قسمت زیرین ماشین ظرفشویی آاگ AEG قرار دارد و معمولا شامل دو بخش جداگانه است؛ بخشی برای شستشو یا چرخش و بخش دیگر برای تخلیه آب و خشک کردن می باشد.
اطمینان یابید که بازو های آب پاش آزادانه چرخش داشته و به قفسه ها یا ظروف درون ماشین ظرفشویی برخوردی نداشته باشند.اگر بازو ها لق باشند، سپس بخش مرکزی یا مرکز چرخش بازوی آب پاش ممکن است ساییده و آسیب ببیند و در این صورت نیاز به تعویض بازوی آب پاش باشد.
یکی دیگر از دلایل صدای غیر معمول ظرفششویی آاگ AEG می تواند از بازوی آب پاش غیر متحرک یا حلقه ی چرخان آن باشد. این قطعات حلقه های پلاستیکی ای هستند که بازوی آب پاش را هدایت می کنند و این بازو ها بر روی این قطعات چرخش دارند. هر یک از این قطعات می توانند شل شده یا فرسوده شوند و باعث عملکرد نادرست بازوی آب فشان شود.
ماشین ظرفشویی آاگ AEG که آب را تخلیه نمی کند

یکی از علت های اصلی ماشبن ظرفشویی آاگ AEG که آب را تخلیه نمی کند،گرفتگی فیلتر است. در تعمیر ظرفشویی آاگ AEG در اولین اقدام شما باید بررسی فیلتر در مخزن باشد. این امر شایع ترین علت و ساده ترین کار برای رفع آن می باشد.ابتدا سبد پایین تر ماشین ظرفشویی آاگ AEG را خارج کنید سپس فیلتر مرکزی آن را با چرخاندن آن به سمت چپ و بلندکردن، خارج کنید.حالا فیلترها را خوب تمیز کنید. با آب گرم و صابون، هرگونه مواد غذایی که به فیلتر و یا سایر قطعات چسبیده است را بشویید.
لوله تخلیه ظرفشویی آاگ AEG محل خوبی برای بررسی های بعدی می باشد.این لوله در زیر سینک آشپزخانه شما متصل می باشد.بعید است که قطعه بزرگی از مواد غذایی در این لوله ها باقی بماند اما آبی که از ماشین ظرفشویی تخلیه می شود امکان دارد چربی ها و باقی مانده مواد غذایی که در لوله ها جریان دارد را سرد و جامد کرده و به لوله سفت بچسبد و باعث ایجاد انسداد شود.قبل از درآوردن شلنگ، آن را فشار دهید تا ببینید که آیا می توانید جامدات داخل شلنگ را شکسته و از بین ببرد. سپس ماشین ظرفشویی را بر روی برنامه ای که داغ ترین درجه دمای آب را دارد اجرا کنید تا بقیه بقایا را بشوید و تمیز کند.
ممکن است پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی آاگ AEG شما خراب باشد.پمپ های شستشو و تخلیه بر روی یک ماشین ظرفشویی در بعضی اوقات به مخزن متصل می شوند و بنابراین همیشه در انتهای ماشین ظرفشویی قرار دارند . یکی از کارهایی که در تعمیر ماشین ظرفشویی آاگ AEG که مشکل تخلیه دارد ابتدا پمپ تخلیه را خارج کرده و سپس آن را تعویض می کنند.

تعمیر ماشین ظرفشویی تمامی برندهای معتبر

جهت هماهنگی و اعزام تعمیرکار با افرا سرویس تماس بگیرید

نکاتی برای پیش گیری از به مشکل خوردن ماشین ظرفشویی آاگ AEG

 

 • هرگز موادی که دارای آلیاژ آهن می باشند را در ماشین ظرفشویی آاگ AEG نشویید .

 • هیچگاه ماشین ظرفشویی آاگ AEG را بر روی یک کف پوشیده با موکت قرار ندهید .

 • برای تمیز کردن دستگاه از پاشیدن آب و یا ریختن آب بر روی آن خودداری کنید.

 • در هنگام نصب، تمیز کردن و تعمیرات ظرفشویی آاگ AEG ، دستگاه نباید به برق وصل باشد.

 • حداقل هفته ای یکبار فیلتر ها را برای عملکرد مناسب ماشین ظرفشویی آاگ AEG ، تمیز کنید.

 • بعد از شسته شدن دستگاه برای خنک شدن آنها درب ماشین ظرفشویی را به مدت ۱۵ دقیقه باز بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.